با تراشیدن موی سر من و تو، هیچ بیمار سرطانی، مداوا نمی شود!

مدتیه عکسی در فضای مجازی دست به دست می شه که تو این عکس معلمی برای همدردی با شاگرد سرطانی خودش، موهای سرشو تراشیده!

به ظاهر خیلی کار زیبایی به نظر میاد! ولی واقعیت اینه که این کار جز بازی با احساسات مردم نتیجه دیگه ای نداره!

تراشیدن موی سر برای همدردی با یک کودک سرطانی وقتی زیباست که توسط کودک دیگری با احساسات کودکانه و بدون منفعت شخصی، انجام بگیره.

تلویزیون ایران هم این عکس رو به مناسبت روز جهانی «پیشگیری از سرطان» پخش کرده و مجری برنامه در یک برنامه زنده تلویزیونی، موهای سرشو روبه روی چشم هزاران بیننده تراشیده. اگه این کار کمکی به بیماران سرطانی می کنه بیایید همه مون موهامون رو بتراشیم!

وظیفه رسانه ملی، آگاهی رسانی به مردمه نه بازی با احساسات اونها! اگه کاری از دستمون برنمیاد با احساسات مردم هم بازی نکنیم و شعور اونها رو به بازی نگیریم!

خدایا! به ما، مردم ایران زمین، کمی آگاهی، کمی وجدان و کمی حب نفس عطا کن!

 

پ.ن. با انتقال شاگرد، به بیمارستان رازی تهران، مشخص شد که این کودک اصلاً سرطان نداره بلکه به یه بیماری اتوایمیون به نام «آلوپسی آره آتا» مبتلاست که با گرفتن دوز کورتون بیماری کنترل می شه و حتی موهای سرش هم در میاد!

پ.ن2. کوچکترین کار برای پیشگیری از سرطان اینه که برنج هندی سرشار از سرب رو که باعث سرطان می شه در سبد کالای شهروندانمون قرار ندیم! فقط همین!

/ 5 نظر / 4 بازدید
جان سونار

اره دیروز دیدم ویتامین 3رو ک علی ضیا کچل کرد و یجورای همه اعضا خونواده تحت تاثیر قرار گرفتن چ خوب بلدن کارشونو

sajad.a.h

اگر قرار ندیم اون موقع حکومت جنس های بنجلش را به کی غالب کنه؟[نیشخند]

صبا

من موافق نیستم که اون معلم این کار رو برای show انجام داد ولی وقتی رسانه های خارجی پوشش می دن خبر رو رسانه های داخلی به فک لوس کردن قضیه می افتن