فرق هایی که تا حالا نمی دانستم!

هوش منطقی و هوش هیجانی

زن هایی که فقط از بهره هوشی (IQ) بالا برخوردار هستند از اعتماد به نفس خوبی برخوردار بوده و در بیان موضوعات عقلانی ارزشمند و اندیشه های خود فصاحت کافی دارند و دارای علایق زیباشناسانه و روشنفکرانه زیادی هستند. آن ها افرادی درون گرا، مستعد نگرانی، فکر، خیال و گناه هستند و برای ابراز خشم خود تأمل می کنند، اگرچه آن را به طور غیرمستقیم نشان می دهند، برعکس، زن هایی که از نظر هوش عاطفی (EQ) قوی هستند دوست دارند احساسات خود را به طور مستقیم بیان کنند و راجع به خود مثبت فکر می کنند و زندگی برای آن ها معنا دارد، آن ها آدم هایی اجتماعی و گروه گرا هستند، احساسات خود را به گونه ای مناسب ابراز می کنند و به خوبی از عهده فشارهای روانی برمی آیند، توازن اجتماعی آن ها، باعث می شود تا به آسانی با آدم های جدید کنار بیایند، با خود راحت هستند، شاد و آسوده خیال بوده و همواره پذیرای تجارب احساسی و هیجانی هستند، آن ها برخلاف زن های با بهره هوشی بالا از نوع خالص، به ندرت احساس نگرانی و گناه می کنند و کمتر غرق در اندیشه می شوند.

هوش هیجانی عاملی مؤثر در رهبری موفق- دکتر سید محسن علامه

...

تعاریف شون رو می دونستم اما تفاوت بین ویژگی های شخصیتی این دو گروه رو نمی دونستم قبلاً، الان که خوندم می بینم که جز هیچ گروهی نیستم!

...

وعده و وعید

وعده به معنای نوید و قول خوب

وعید به معنای وعده ی شر و بدی دادن

...

این دو تا واژه رو قبلاً معادل هم می دونستم و اومدن دو واژه هم معنی را پشت سر هم، تأکید مؤکدات! اما امروز فهمیدم معادل هستند اما در جهت عکس!

...

علم و التزام

علم به معنای دانستن

التزام به معنای پایبندی به دین

...

معانی شون رو قبلاً می دونستم اما همیشه فکر می کردم بین علم و دین، علم رو انتخاب خواهم کرد...

اما دیروز فهمیدم باید دین رو انتخاب کنم.

بین عالم و دین دار، باید دین دار رو انتخاب کنم.

چون دین دار واقعی، ملتزمه؛ یعنی اگه علم نداره التزام بهش گوش زد می کنه که باید از علم عالم استفاده کرد و سرخود گند نزد به همه چیز!

 

/ 4 نظر / 22 بازدید
وحید53

یه دنیا فرقه هر کدوم یه ویژگی هایی دارن تفاوت آدما کثرت میاره

مهتاب

الان پس من کجا م؟ مه آی کیو نه ای کیو؟!!! احتمالا توکیو !!! خخخخخخ

مه سو

چه قشنگ ...منم قبلا معانیشون رو نمی دونستم به این زیبایی...می خواستم برات بنویسم من خصوصیات هر دو گروه رو دارم.....یعنی چطوریاس؟!!!!!!!جزو کدومم؟!!!