بهترین گزینه، نیاز توست

هر کسی، بهترین چیز خلق شده در عالم امکان رو متعلق به خودش می دونه.

تا این جاش مشکلی نیست، چون هر کسی با توجه به نیازها و خواسته ها و توانایی ها، سلایق و علایق خودش درباره داشته هاش قضاوت می کنه.

مشکل از اون جا شروع می شه که این بهترین رو با اصرار به دیگران تحمیل و توصیه و حقنه! می کنند.

...

خواهش می کنم که یه درصدی هم شعور برای مخاطب تون قائل باشید، اون هم نظراتی داره که برای خودش محترمند.

...

پندهای اخلاقی من؛

1. اگر کسی از شما درباره چیزی که متعلق به شماست، سؤالی کرد، این فقط و فقط به معنای کسب اطلاعات است؛ نه بیشتر و نه کمتر.

2. لطفاً بخیل نباشید، این اطلاعات به مرور زمان بیات می شوند و دور ریختی، پس تا تاریخ انقضایش سر نرسیده کمی از آن استفاده کنید.

3. لطفاً اغراق نکنید، زیاده گویی شما سطح توقع فرد سؤال کننده را بالا و تا حدودی غیرمنطقی می کند، آن وقت فرد از یک ژیان مدل 40 انتظار عملکرد یک تبلت2014 Samsung galaxy Note 10 را دارد!

4. وقتی از شما درباره «اون» سؤال کردند، شما فقط درباره «اون» نظر بدهید!

(یه بار من درباره «اون» پرسیدم، طرف علاوه بر این که از «اون» کلی تعریف کرد، «این» رو هم با لجن یکسان کرد، خخخخخ! من «این» رو خریده بودم و طرف هم اطلاع داشت که من «این» رو خریدم! خیلی موقعیت بدی بود، با این کارِتون فقط و فقط دشمن تراشی می کنید، بگذریم که گذشت زمان ثابت کرد که «این» خیلی بهتر از «اون» بود، طرف هم کلی دماغ سوخته شد!)

5. هیچ وقت از یک احمق تر از خودتان سؤال نکنید، حتی اگر بهترین گزینه در عالم هستی، متعلق به او باشد.

6. بهترین گزینه برای پاسخگویی به نیازهای شما، «گوگل» عزیز است، اگر چیزی چشم تان را گرفت، لطفاً به سرعت لال شده و در اولین فرصت با «گوگل» مشورت کنید، ممکن است کمی نظراتش ضد نقیض باشد اما هر چه که هست، بدون حب و بغض و منت، با شما صحبت می کند!

7. هیچ وقت از یک فروشنده نظر نخواهید، زیرا او با تمام وجود، سعی در غالب کردن جنس بنجل خود، به شما را دارد.

8. محبت بیش از حد خرج نکنید، مغبون می شویدها!

(یه بار یکی ازم درباره «اون» پرسید، منم چون دیده بودم که «اون» رو خریده و از طرفی چون طرف، توقع تعریف و تمجید و تأیید رو ازم داشت و اصلاً نظر واقعی من براش مهم نبود، گفتم: «به به! چه سری، چه دمی، عجب پایی!» بعد طرف رفت یه دونه عین همون رو برام خرید!)

9. از کسانی که سطح حسادت خون شان بیشتر از حد معمول و برای شما ثابت شده است، سؤال نکنید.

10. انسان باشید و به پندهای اخلاقی من گوش کنید!

/ 7 نظر / 6 بازدید
ساقي

يا مهدي اي نقطه شروع شفق اي مجري حق ميلاد تو قصيده بي انتهاييست كه تنها خدا بيت اخرش را ميداند بيا و حسن ختام زمان باش.... اللهم عجل لوليك الفرج عيد مهدي و نور محمد مبارك صلوات هديه تولد اقا فراموش نشه

عاشق کوهستان

چشم اطاعت ...[گل][دست] البته قدیما میگفتند : انسان شدن چه آسان ، آدم شدن محال است ...[شوخی]

انسان

[هورا]آفرین...جالبه...[چشمک] [دست][گل]

suroor

حرف هات کاملا دسته و خیلی دوست داشتم. آدمی را آدمیت لازم است[نیشخند] بی ربط بود. ولی اشکال نداره یه چیز دیگه هم بگم.... هیچوقت باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنید. اینم بی ربط بود ولی خیلی دوسش دارم. اما من که آدم نمی شم. همیشه این کارو می کنم.[پلک] از حرف های کلا بی ربطم سرگیجه نگیر. کلا پستت رو خیلی دوست داشتم.[تایید]

مینا

سلام.بسطار عالی.عیدتونم مبارک

آزیش

چشم[لبخند]