با احترام بگو؛ «نه!»

با دروغ های به جا و بی جا، «نه» گفتنِ خودش رو توجیه می کنه!

وقتی بهش می گم: «دلیل واقعی ات رو می گفتی، با یه دروغ مجبوری، هزار تا دروغ دیگه بگی، تا دروغ اول رو توجیه کنی!»

در جوابم می گه: «یعنی می زدم تو گوشش؟!»

و من به این فکر می کنم که حد وسطی وجود نداره؟! این که مثلاً با احترام به کسی بگیم «نه»، این که بگیم دوست نداریم این کار رو انجام بدیم، این که وقت مون رو برای خودمون لازم داریم، ترجیح می دیم با خودمون و دوست داشتنی هامون باشیم، از پس این کار بر نمیایم، هزینه این کار رو دوست نداریم متقبل شیم!

این که بدون بی احترامی و زدن تو گوشش، واقعیّت رو بگیم؛ بگیم «نه!»

...

البته قبول دارم که بعضی ها اصرار دارن ما کاری رو انجام بدیم که بارها و بارها به صورت غیرمستقیم و مستقیم تو جمع با صدای بلند اعلام کردیم که؛ «از انجام اون کار متنفریم!»

خداجون! قبول کن این که دروغ می گیم فقط تقصیر خودمون نیست دیگران هم مقصرند.

/ 6 نظر / 24 بازدید
عاشق کوهستان

[گل][گل] موضوع مهم و بجائیست البته کمی حرف دارم ... باشه تا بعد ...[لبخند]

دامون

افراد زیادی هستن که نه گفتن محترمانه و با وقار رو بلد نیستن

مینا

الحق که خوب گفتی.من خیلی درگیر این نه گفتن ها هستم.همسرم میگه چرا مستقیم نه نمیگی اما اون نمیتونه بفهمه که نمیشه نه گفت بخصوص تو روابط بین خانم ها.من هم حرف زیاد دارم در این مورد بگم که سر فرصت راجع بش پست میزارم.

ستاره

البته فکر کنم این که گفته شده "یعنی میزدم تو گوشش؟" از منظرِ مخاطبِ اون فرد گفته شده ... خب هر کسی هم باشه وقتی درخواستش رو رد کنی شاکی میشه، چه محترمانه چه با اردنگی :) اما مسئله اینه که بفهمه و درک کنه ترجیحاتمون رو!

مهتاب

منم با نه گفتن موافقم اما مردم بی جنبه اند! اگه من انجام کاری برام مقدور نباشه و رک بگم نه ممکنه طرفم ازم دلخور بشه و کینه به دل بگیره بعد اگه کارم روزی بهش بیفته و بتونه انجام بده به تلافی اونبار برام انجام نده تا دلش خنک بشه! موردش برام پیش اومده که گفتم! مردم خودشون آدم رو مجبور به دروغگویی میکنن تقصیر من چیه؟

دامون

جمله آخر كاملا" درسته وقتي تو محل كارت بهت ميگن شغل تو دروغ گويي هست و اگه نميتوني بگي ، خداحافظ ، بايد چيكار كرد؟