یک عده جوان کچل. . .

کی گفته تا چشم به هم بزنید خرداد رسیده و موقع امتحان هاست؟ می دانید تا امتحان ها چقدر مانده؟ هنوز یک ماه تمام تا خرداد فرصت داریم.

یک ماه یعنی 30 روز، یعنی 720 ساعت، یعنی 43200 دقیقه، یعنی چندین هزار ثانیه. می بینید به چه عدد قلمبه ای رسیدیم. تازه کوتاه آمدم و میکروثانیه اش را نگفتم. حالا با این همه وقت چه دلیلی دارد از الان بنشینیم و غصه امتحان ها را بخوریم.

اصلاً چه دلیلی دارد که همه دانشجویان دنیا معدلشان 19-20 شود؟ پس عددهایی مثل 10-11-12 و یا حتی تک را برای چی اختراع کرده اند؟یعنی آقای فیثاغورث با آن کله بزرگش، که عددهای طبیعی را از 1 تا آخر اختراع کرده، عقلش نمی رسیده از یک تا پانزده اش را حذف کند و عددها را از 16 شروع کند. نمی شود که ما بیاییم برای خاطر چند نمره بالا و پایین، وسط ریاضیات یک چاله بکنیم. آن وقت می دانید کار عالم بیخ پیدا می کند؟

خیال می کنید همین عدد 2 الکی درست شده و به هیچ دردی نمی خورد. در حالی که بزرگترین فرمول قرن بیستم که همان فرمول نسبیت انیشتین می باشد از همین 2 به درد نخور دو بار استفاده کرده؛1/2mc2

بنابراین رسالت بعضی از ما دانشجویان عزیز این است که به خاطر سرنوشت ریاضیات و فیزیک هم که شده و به خاطر آینده کهکشان ها هم که هست تا می توانیم از عددهای زیر ده در کارنامه هایمان بیاوریم تا این عددهای مهم به وادی فراموشی سپرده نشوند!

در خاتمه این که در این روزها بیشتر مراقب خودتان باشید. اصلاً به وجود عزیزتان فشار نیاورید، خوب بخورید، خوب بخوابید، خوب بازی و تفریح کنید و اصلاً برای درس خواندن به سلول های خاکستری مغزتان فشار نیاورید، این سلولهای خاکستری خیلی ظریفند، یک خرده فشار بیشتر باعث می شود که خدای نکرده یا دیوانه شوید یا کچل!

اگر به فکر خودتان نیستید، فکر بزرگترها را بکنید که آن وقت با چه رویی سرشان را توی دنیا بلند کنند و بگویند توی مملکت ما یک عده جوان کچل داریم، آن هم جوان هایی که در راه درس کچل شده اند!!!!!!!!!؟

منبع: همشهری جوان

/ 2 نظر / 21 بازدید
صبا

من به خودم فشار نمی آرم .. باز هم استرس داشتم ... استرس ... ام اس گرفتن .. می ترسیدم از استرس ام اس گرفتن .. ام اس بگیرم ... خیلی پیچیده اس